Upravit stránku

Starejte se o rodinu a teplo nechte na nás

Starejte se o rodinu a teplo nechte na nás

Do modernizace a rekonstrukcí jsme jen v roce 2020 investovali přes 540 miliónů Kč.

Modernizujeme výrobu a snižujeme emise na minimum. Díky tomu se nejen vy, ale i generace po vás, mohou spolehnout na příjemné teplo domova. Jsme rádi, že jste našimi klienty, protože i díky vám se v celém regionu lépe dýchá.

Odchod od teplárenských dodávek se nevyplácí

Ne každá nabídka na alternativní zdroje vytápění, kterou najdete na letáku ve vaší schránce je tak výhodná, jak se zprvu tváří. Tyto nabídky lákají na snížení ceny za tepelnou energii, ale skutečnost může být jiná.

Pravda je taková, že:

1.

vás čeká nemalá počáteční investice například do nákupu tepelného čerpadla nebo plynové kotelny

2.

cena, kterou měsíčně platíte za energii v sobě nezahrnuje pořizovací náklady, náklady na údržbu a opravy zařízení, které platíte při instalaci alternativního zdroje - návratnost investice proto nemusí být vždy zaručena

3.

musí být určena odpovědná osoba, která zodpovídá za chod tepelného zařízení (většinou předseda nebo domovník SVJ)

4.

přechod od teplárny k jinému zdroji je obvykle nevratný – co se na začátku zdá jako ekonomicky a ekologicky výhodné, se v důsledku může stát pravým opakem

5.

když dojde k poruše, musíte se sami postarat o opravu a samozřejmě ji zaplatit

6.

plynový kotel musí mít vlastní komín (představa, že každý bytový dům má vlastní plynovou kotelnu je děsivá. Bude se nám ještě dobře dýchat?)

7.

tepelné čerpadlo i plynová kotelna je mnohem hlučnější a náročnější na umístění v bytovém domě

8.

stačí, aby pár vlastníků přestalo přispívat na správu domu (splátka úvěru, opravy a údržba vlastního zdroje) a vše pak musí platit zbývající vlastníci

9.

o kotel i čerpadlo se musíte starat – servis i revize si musíte zařídit sami

Proč se dálkové teplo vyplatí?

V České republice se k dálkovému teplu připojuje stále více a více bytových domů i administrativních budov a podniků. Celkově je připojeno přes 40 % českých domácností. Elektrárny Opatovice, a.s. za posledních 5 let zrealizovaly dalších 100 nových připojení. Více jak 1500 nových domácností tak využívá teplo bez starostí z EOP. 

Dálkové vytápění je: 

 • EKOlogické
 • EKOnomické
 • Bezpečné
 • Stabilní
 • Bezobslužné
 • Non stop
  servis 24/7
 • Non stop
  dispečink 24/7

Výhody teplárenských dodávek

Spolehlivost, bezpečnost

Dodávky naší teplárny jsou spolehlivé, stabilní a pod neustálou kontrolou. 

EKOnomika

Cena, kterou měsíčně platíte, obsahuje všechny náležitosti. Energii i servis. Nepřekvapí vás dodatečné náklady na správu a údržbu zařízení.

Nonstop servis a dispečink

Nastane-li porucha, jsme díky monitoringu schopni okamžitě jednat a závadu odstranit v co nejkratší době. 24/7/365.

EKOlogie

Postupně budeme přecházet na nízkoemisní zemní plyn a energetické využívání zbytkového komunálního odpadu. Naše výroba je vysokoúčinná kogenerační, maximálně tak využíváme palivo pro společnou výrobu tepla a elektřiny.

Teplo „NA KLÍČ“

Aby bylo u vás doma teplo, stačí se s námi dohodnout a vše zařídíme. Naše zařízení je nenáročné na prostor a podmínky instalace.

Teplem to rozhodně nekončí

Jako samozřejmost bereme finanční podporu v našem regionu hned v několika oblastech:

Mýty a fakta

Mýtus:

"Odstávky trvají týdny."

Pravda:

Plánované odstávky jsou vždy s předstihem avizovány. Odstávky jsou pečlivě plánovány tak, aby se dotkly vždy jen malého množství zákazníku na co nejkratší možnou dobu.

Mýtus:

"Dochází k velkým energetickým ztrátám v potrubí."

Pravda:

Dnešní izolační materiály, které jsou používány k energetické ochraně potrubí a proudící vody dosahují takové úrovně, že dochází k minimální tepelné ztrátě. Podobné ztráty vykazuje například i dobře zateplený panelový dům.

Mýtus:

"Teplárny jsou před uzavřením a končí."

Pravda:

Teplárny v ČR zásobují přes 40% domácností. Je tedy jisté, že budou i nadále nezbytnou a důležitou součástí dodávek tepelné energie.

Přečtěte si také

Kontakty

Bezplatná linka
800 100 841

info@eop.cz

@ElektrarnyOpatovice

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti