Upravit stránku

Cena tepla z EOP bude i v roce 2017 nižší než je celorepublikový průměr

Elektrárny Opatovice od 1. 1. 2017 upravují cenu tepla tak, aby lépe odpovídala nákladům na jeho pořízení a zvýhodňovala odběratele, kteří efektivně využívají sjednaný maximální výkon.

Elektrárny Opatovice (EOP) od 1. 1. 2017 upravují cenu tepla tak, aby lépe odpovídala nákladům na jeho pořízení a zvýhodňovala odběratele, kteří efektivně využívají sjednaný maximální výkon. Pro domácnost žijící v bytě 3+1 s průměrnou spotřebou tepla ve výši 25 GJ/rok dojde k mírnému nárůstu nákladů přibližně o 20,- Kč měsíčně. I přes 2% nárůst ceny zůstává teplo z EOP jedním z nejlevnějších v rámci dálkového vytápění v ČR.

Meziročně dojde ke snížení ceny za odebrané množství v průměru o 30 Kč/GJ při současném navýšení stálé složky ceny, která bude nově tvořit v průměru 30% nákladů na dodávky tepelné energie. Celková průměrná cena pro odběratele na sekundární úrovni předání by v roce 2017 měla dosahovat výše 433,- Kč/GJ (bez DPH), což je významně méně, než činí průměrná cena tepla z dálkového vytápění v ČR.

Do úpravy ceny se promítá dokončení masivních investic do ekologických opatření, v rámci kterých došlo k rekonstrukci 4 kotlů, výstavbě 4 nových filtrů pevných částic a 2 linek odsíření. „Suma odpisů, které přímo vstupují do kalkulace ceny tepelné energie, se meziročně zvyšuje. Negativní vliv na cenotvorbu má bohužel i nižší bezplatná alokace povolenek CO2,“ říká Tomáš Sluka, obchodní ředitel EOP. 

Aktuální ceník a obchodní podmínky naleznete ZDE.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti