Upravit stránku

Dar ve výši 600.000 Kč fakultní nemocnici v Hradci Králové na nové přístroje

Finanční podpora zdravotnictví a nemocnic v našem kraji patří již tradičně mezi stavební kameny firemního dárcovství EOP.
Fakultní nemocnice Hradec Králové získala díky daru ve výši  600.000 korun od  společnosti Elektrárny Opatovice (EOP) příspěvek na nové přístrojové vybavení. Společnost EOP v letech 2009 až 2019 podpořila nákup nových přístrojů ve FN HK částkou přesahující 6,3 miliony korun v rámci svého firemního dárcovství, kterým podporuje projekty ve zdravotnictví, sociální oblasti či kultuře na Královéhradecku, Pardubicku a Chrudimsku.
„Považujeme za důležité podporovat přímo konkrétní projekty v regionu, kde působíme. S FN HK spolupracujeme již řadu let a v této době dává finanční podpora nemocnic a zdravotnictví obecně větší smysl, než kdy dříve.“ uvedla výkonná ředitelka společnosti EOP a.s. Mgr. Romana Zadrobílková.
Například loni nemocnice peníze použila na nový přístroj na zpracování darované plné krve, který urychlí úpravu odebrané krve na jednotlivé transfuzní přípravky, v minulosti to byly například nová lůžka na JIP Neurochirurgické kliniky FN HK či pořízení vzduchotechnické jednotky pro Dětskou kliniku FN HK.
„Spolupráce s EOP si velmi vážíme a děkujeme za ni. Díky prostředkům, které tímto způsobem získáme, zlepšujeme především podmínky pro pacienty nemocnice,“ uvedl ředitel FN HK prof. MUDr. Vladimír Palička CSc., dr. h. c.
 

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti