Upravit stránku

Diskuze vedení společnosti se zástupci okolních měst a obcí

Zástupci EOP, okolních obcí a Hradce Králové diskutovali o záměru vybudování zařízení na energetické využití komunálních odpadů.

Všichni účastníci setkání se shodli, že je třeba přemýšlet a připravovat strategii nakládání s odpady pro období, kdy bude omezeno skládkování směsného komunálního odpadu. Současná legislativa, respektive plány odpadového hospodářství jednotlivých krajů, jasně a závazně definují hierarchii nakládání s odpady od předcházení jejich vzniku na jedné straně, až po uložení nevyužitelných zbytků na straně druhé.

Výkonný ředitel EOP Václav Pašek  na setkání prezentoval řešení v podobě záměru výstavby zařízení, jehož kapacita by odpovídala potřebám regionu Hradubice a výkon by částečně nahradil tepelný výkon 2 uhelných bloků, které budou v příštím období odstaveny. Tato vize je v současné době na počátku.

V následné diskuzi se starostové i zástupci EOP  shodli, že je třeba v tuto chvíli komunikovat záměr s místními občany v dotčených obcích.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti