Upravit stránku

Elektrárny Opatovice mají novou turbínu TG5

Nová TG5 je primárně hlavní teplárenskou turbínou s životností minimálně 25 let, takže se naši odběratelé nemusí o teplo z Opatovic obávat ani v budoucnu.

Dne  31. října  2020 došlo k úspěšnému převzetí nové teplárenské turbíny TG5, jejímž dodavatelem byla společnost Doosan Škoda Power s.r.o.. V rámci realizace díla byla dodána kompletně nová a vylepšená protitlaká turbína, včetně nového příslušenství a to vše v rekordně krátkém čase.

Uběhlo pouhých 15 měsíců od podpisu smlouvy o dílo k samotnému předání díla, přičemž vlastní realizace na stavbě včetně zkušebního provozu a zvládnutí všech zkoušek proběhla za pouhých 6 měsíců. Celková hodnota kontraktu činila 350 mil. korun. Nová TG5 je hlavní teplárenskou turbínou.  Díky této investici zvyšuje EOP nejen spolehlivost, ale i efektivitu vlastní výroby tepla a elektrické energie.
U takto významných a velkých projektů je mnohdy obtížné dodržet původní termíny a náklady, navíc v této zcela mimořádné covidové situaci. S ohledem na tyto podmínky bylo uvažováno i o případném ročním odkladu realizace. Nakonec se ale díky týmu profesionálů na straně EOP a dodavatele, podařilo uvedený projekt úspěšně zvládnout v požadovaném termínu i nákladech.
Vzhledem k tomu, že nová TG5 je primárně hlavní teplárenskou turbínou s životností minimálně 25 let, nemusí se naši odběratelé o teplo z Opatovic obávat ani v budoucnu.
 
Technická data a zajímavosti
Dodavatel:  Doosan Škoda Power s.r.o.
Hodnota kontraktu: 350,35 mil. Kč
Celková hmotnost: 120 863 kg
Max. tepelný výkon: 135 MWt
Max. elektrický výkon: 65 MWe
V rámci dodávky bylo namontováno:
435 armatur
372 potrubních tras
63 hlavních komponent (čerpadla, výměníky, chladiče …)
Nová moderní turbína TG5

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti