Upravit stránku

Elektrárny Opatovice se staly hrdým partnerem ME v basketbalu žen

Po loňské spolupráci s velmi úspěšným Olympijským parkem Pardubice jsme v letošním roce uzavřeli partnerství na konání domácího ME v basketbalu žen.

O soupeřkách mají České basketbalistky jasno. Na domácím šampionátu budou bojovat o postup ze základní skupiny ME s Ukrajinou, Maďarskem a Španělskem. Rozhodl o tom slavnostní los, který proběhl 9. prosince 2016 na Staroměstské radnici v Praze.

"V Hradci Králové dlouho takováto špičková sportovní akce nebyla. Vzhledem k loňské podpoře Olympijského parku Pardubice jsme dlouho neváhali. Jsme rádi, že i díky nám zažijí nejen odběratelé EOP vrcholný ženský basketbal umocněný zápasy naší reprezentace," přiblížil partnerství EOP předseda představenstva společnosti, Ing. Václav Pašek.

Češky svou základní skupinu odehrají v Hradci Králové. „Po Davis Cupu někdy v roce 1983 je to naše největší akce. Něco takového jsme v Hradci Králové nikdy neměli, ale basketbalová tradice města a úspěchy našich Lvic v ženské lize jsou zárukou toho, že to dobře dopadne. Těšíme se na to,“ vyhlíží primátor města Hradce Králové MUDr. Zdeněk Fink začátek šampionátu.

Další dvě skupiny a především play-off pak přivítá Praha. Šampionát bude zakončen finálovým zápasem v neděli 25. června.

Rozlosování skupiny ME v basketbalu žen 2017:

Skupina A (Hradec Králové): Maďarsko, Ukrajina, Česká republika, Španělsko

Skupina B (Hradec Králové): Bělorusko, Turecko, Slovensko, Itálie

Skupina C (Praha): Srbsko, Slovinsko, Francie, Řecko

Skupina D (Praha): Lotyšsko, Belgie, Černá Hora, Rusko

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti