Upravit stránku

EOP opět prověří těsnost horkovodních rozvodů tepla

V úterý 10. června 2014 provedou technici akciové společnosti Elektrárny Opatovice každoroční zkoušku těsnosti horkovodních rozvodů tepla.

V úterý 10. června 2014 provedou technici akciové společnosti Elektrárny Opatovice (EOP) každoroční zkoušku těsnosti horkovodních rozvodů tepla. Zkouška je důležitým preventivním opatřením, díky němuž vždy dochází k prověření spolehlivosti všech primárních rozvodů, které tvoří páteř soustavy zásobování teplem EOP. Cílem je odhalit v soustavě místa s vyšším potenciálem vzniku netěsnosti a opravit je v období, které je nejméně náročné na dodávky tepla. EOP tímto postupem významně napomáhá udržovat tepelnou pohodu odběratelům v regionu, na kterou jsou dlouhodobě zvyklí.

Ve výše uvedený den, po páté hodině ráno, budou postupně přerušeny dodávky teplé vody a tepla v Pardubicích, Hradci Králové, Chrudimi, Lázních Bohdaneč a dalších obcích zásobovaných z teplárenské soustavy opatovické elektrárny. S obnovením dodávek počítá EOP ve stejný den přibližně v 18 hodin. Jen v případě vzniku závažnějších netěsností se v některých úsecích soustavy může doba odstávky prodloužit.

V Hradci Králové se odstávka týká i zákazníků společnosti Tepelné hospodářství Hradec Králové, a.s.

V loňském roce bylo v rámci zmíněné zkoušky a v krátké době po ní nalezeno a následně opraveno 8 zeslabených míst (4 v Hradci Králové, 3 v Pardubicích a 1 v Chrudimi). Zkouška těsnosti rovněž významně pomáhá EOP při plánování rekonstrukčních akcí na soustavě zásobování teplem.

Petr Zadák

tiskový mluvčí

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti