Upravit stránku

Europoslanec Tomáš Zdechovský ocenil investice do ekologizace provozu EOP

Osobní návštěva Tomáše Zdechovského měla za cíl vidět na vlastní oči nejkomplexnější obnovu teplárny v ČR. Zároveň se vedla diskuze o energetické nezávislosti regionu a možnosti zásobovat strategickou infrastrukturu v době případného blackoutu.

Pátek po velikonočních svátcích si ve svém náročném programu vyhradil europoslanec Tomáš Zdechovský na návštěvu zdroje, který kromě výroby elektřiny zásobuje teplem na 60 tisíc domácností v regionu Hradce Králové, Pardubic a Chrudimi.

Cílem návštěvy byla nejen diskuze nad strategickými tématy v energetice, ale také investice do ekologizace provozu. Na vlastní oči tak Tomáš Zdechovský viděl retrofitované kotle, nové filtry pevných částic i linky odsíření. Pozornosti mu neušla ani poslední modernizace vykládky uhlí, která je v současné době jedinou v ČR. „Musím říct, že jsem ohromen rozsahem modernizace, jedna věc je slyšet o investici 2,7 mld., ale druhá věc je vidět ji na vlastní oči,“ komentoval exkurzi Tomáš Zdechovský. „Investice do ekologizace bereme velmi vážně, chceme být konkurenceschopní i pro budoucí generace našich odběratelů“, dodal výkonný ředitel EOP Václav Pašek. 

  Jsem ohromen rozsahem modernizace, jedna věc je slyšet o investici 2,7 mld., ale druhá věc je vidět ji na vlastní oči.
Tomáš Zdechovský, poslanec Evropského parlamentu za KDU-ČSL

Následná diskuze se týkala i vizí v energetice a logicky se tak na stole objevilo i téma energetického využití odpadů. Václav Pašek představil výhody lokality EOP a zároveň dodal: „Jsme připraveni poskytnout strategickou dopravně dostupnou lokalitu včetně infrastruktury, která může vzniklou energii přivést až ke koncovému odběrateli.“ Podobné projekty ale v současnosti naráží na zastavenou finanční podporu a nedořešenou legislativu. „Pomyslný balón je teď na straně státu a EU,“ dodal Václav Pašek.

Přeměna směsného komunální odpadu na tepelnou energii

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti