Upravit stránku

Opatovické teplo bude i nadále cenově atraktivní

I přes úpravu ceny zůstává teplo z Opatovic jedním z celkově nejlevnějších v rámci dálkového vytápění v ČR.
Cena tepla z Elektrárny Opatovice (EOP) se od 1. 1. 2015 zvyšuje v průměru o 4,7 %. Tento stav je způsoben rostoucími náklady na výrobu a dodávky tepla, konkrétně nárůstem palivových nákladů a rostoucí cenou emisních povolenek skleníkových plynu. EOP dále masivně investuje do ekologizace zdroje a nových rozvodů tepelné sítě. Tyto investice přesáhnou v letech období 2014 a 2015 2,7 mld. Kč. I přes tuto úpravu ceny zůstává teplo z Opatovic jedním z celkově nejlevnějších v rámci dálkového vytápění v ČR.
Pro domácnost žijící v bytě 3+1 s průměrnou spotřebou tepla ve výši 25 GJ/rok by mohly roční náklady vzrůst přibližně o 500,- Kč, tedy o 40,- Kč měsíčně. „Pozitivním faktem pro zákazníka je, že v důsledku teplotně nadprůměrného roku 2014 předpokládáme vracení přeplatků u části zákazníků s ročním zúčtováním,“ říká Tomáš Sluka, obchodní ředitel EOP.
Cena se nově bude skládat z pevné složky za sjednaný tepelný výkon (v kW) a pohyblivé složky odrážející odebrané množství tepla (v GJ). „V prvním roce zavedení chceme dát zákazníkům prostor k optimalizaci sjednaných výkonů, z tohoto důvodu jsme nastavili stálou složku na úrovni 5% z celkové ceny tepelné energie,“ dodává Tomáš Sluka.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti