Upravit stránku

Opatření Elektráren Opatovice, a.s. v době epidemie

Elektrárny Opatovice mají dva hlavní cíle: ochránit zdraví a bezpečnost svých zaměstnanců, což zůstává hlavní prioritou společnosti, a zabezpečit stabilitu dodávek tepla a elektřiny našim odběratelům.
Elektrárny Opatovice, a.s. postupují od vypuknutí epidemie koronaviru plně v souladu se všemi opatřeními stanovenými úřady a Vládou ČR v boji proti šíření této virové nákazy. Naše společnost je jako součást kritické infrastruktury v kontaktu s příslušnými orgány a veřejnými činiteli.
 
Elektrárny Opatovice mají dva hlavní cíle: ochránit zdraví a bezpečnost svých zaměstnanců, což zůstává hlavní prioritou společnosti, a zabezpečit stabilitu dodávek tepla a elektřiny našim odběratelům.
 
Chtěli bychom Vás ujistit, že naše společnost činí maximum, aby udržela opatovickou elektrárnu, coby součást kritické infrastruktury, v klasickém provozu.
 
Krizový štáb elektrárny již učinil zásadní kroky a přijal taková opatření, která jsou v současné situaci nezbytná a nevyhnutelná.
 
Zavedli jsme systém práce na dálku jako preventivní opatření v oblastech s nejvyšším rizikem výskytu nákazy, čímž omezujeme možnost přímého kontaktu v kancelářích a výrazně snižujeme riziko přenosu na personál zajišťující nepřetržitý provoz zdroje. I přes fyzickou nepřítomnost kolegů, u kterých je práce z domova možná, se v kancelářích práce nezastavila, schůzky a služební cesty byly nahrazeny telekonferenčními hovory a elektronickou komunikací.

Zavedením adekvátních preventivních opatření a systémů řízení zajistila společnost EOP běžný provoz nezbytný pro spolehlivou výrobu elektřiny a tepla včetně distribuce tepla koncovým zákazníkům. Fyzická přítomnost zaměstnanců v jednotlivých provozech je omezena na nezbytné minimum, členové jednotlivých směn jsou co nejvíce odděleni. Vedení společnosti také pokračuje v identifikaci neodkladných prací a definování dalších preventivních opatření v oblastech, na které se vztahují ustanovení úřadů.
 
Mgr. Romana Zadrobílková
výkonná ředitelka
Elektrárny Opatovice, a.s.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti