Upravit stránku

Plánované ZEVO Opatovice pokračuje dle harmonogramu

Podáním dokumentace ke Zjišťovacímu řízení vstupuje EOP do přípravné fáze procesu EIA.

Záměr společnosti Elektráren Opatovice, a.s. vybudovat zařízení na energetické využívání odpadu pokračuje dle původně nastaveného časového plánu. ZEVO Opatovice je jedním ze stavebních kamenů projektu dekarbonizace elektrárny a logickým doplňkovým zdrojem v budoucím mixu paliv EOP zdroje.

Podáním dokumentace ke Zjišťovacímu řízení na příslušné úřady vstupuje naše společnost do přípravné fáze procesu EIA – posouzení vlivu projektu ZEVO Opatovice na životní prostředí. Zákon nestanoví povinnost procházet touto fází Zjišťovacího řízení (někdy také označované jako malá EIA), ale je to spíše o odpovědném přístupu naší společnosti a vnímání důležitosti tohoto projektu.

Zjišťovací řízení je proces, který umožňuje všem účastníkům řízení, tzn. všem dotčeným samosprávám a územním správám,  dobře se na celý proces EIA připravit. Obce a města mají již nyní možnost seznámit se s dokumentem a do 30 dnů od zveřejnění jej i připomínkovat. Dle připomínek a požadavků na dopracování dokumentace Zjišťovacího řízení se poté dopracuje dokumentace EIA.

Věříme, že relevantní informace jsou základem pro správné pochopení a vnímání všech nově vznikajících projektů. Z tohoto důvodu jsme vytvořili nové webové stránky www.zevo-opatovice.cz , kde je možné si všechny aktuálně známé informace k projektu ZEVO Opatovice dohledat. V případě, že by návštěvník webu odpovědi na své otázky nenašel, je možné vznést dotaz pomocí e-mailu  zevo@eop.cz .

Webové stránky se budou, stejně jako projekt samotný,  dále v čase vyvíjet a doplňovat.

 

Prozkoumat blíže nové webové stránky projektu ZEVO Opatovice

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti