Upravit stránku

Připojení vojenské části pardubického letiště bylo oceněno Křišťálovým komínem

Projekt, jehož plánovaný odběr se rovná spotřebě zhruba 800 domácností, byl oceněn na galavečeru u příležitosti konání Dnů teplárenství a energetiky.

Připojení vojenských objektů letiště na soustavu zásobování teplem EOP bude mít pozitivní vliv na životní prostředí. Původní lokální kotelny v areálu byly na hraně životnosti a v budoucnu by nebyly schopny plnit emisní limity. Pro společnost Elektrárny Opatovice se jedná o největší připojení za poslední roky, předpokládaných 20 000 GJ tepla odpovídá roční spotřebě 800 domácností. I to byl jeden z důvodů, proč byl v kategorii Rozvoj soustav zásobování teplem oceněn právě tento projekt. Křišťálový komín za projekt roku převzali výkonný ředitel EOP, Ing. Václav Pašek, a vedoucí obchodu s teplem, Ing. Karel Čipera.

Od začátku vnímáme připojení vojenské části letiště jako oboustranně výhodný projekt, museli jsme sice přivést horkovod v délce 600 m až k letišti, na druhou stranu bude plánovaný odběr tepla patřit k těm největším.
Ing. Karel Čipera, vedoucí obchodu s teplem EOP

Status letiště:

Vojenské mezinárodní veřejné letiště s povoleným provozem civilních letadel. Dále má statut letiště „OPEN SKIES“ (Otevřeného nebe) pro ČR.

Provozovatel letiště:

Armáda České republiky - Správa letiště Pardubice, civilní část East Bohemian Airport a.s.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti