Upravit stránku

Transfuzní oddělení FN HK získalo díky daru od EOP nový přístroj na zpracování krve

Velkokapacitní centrifuga za více než milion korun nahradila původní přístroj, který již dosloužil.

Nový přístroj na zpracování darované plné krve získalo Transfuzní oddělení Fakultní nemocnice Hradec Králové díky daru 600.000 korun od společnosti Elektrárny Opatovice.
„Nová centrifuga umožní vložení 16 vaků odebrané krve, což je o čtyři více než byla kapacita předchozího přístroje,“ uvedl primář Transfuzního oddělení FN HK MUDr. Vít Řeháček. Plná krev  se v centrifuze odstředivou silou rozdělí během půl hodiny na jednotlivé složky, tedy červené krvinky, plazmu a krevní destičky, které se používají pro léčbu pacientů FN HK.

Projekty ve zdravotnictví, sociální oblasti, vzdělávání či kultuře v regionu Královéhradecka, Pardubicka a Chrudimska EOP dlouhodobě podporuje v rámci firemního dárcovství. Pro představu, ročně EOP spolufinancuje projekty za zhruba 6 milionů korun. „Těší nás, že naše podpora pomáhá lidem v regionu, kde působíme a budeme se snažit, aby podpora pokračovala  i v dalších letech,“ uvedl předseda představenstva EOP a.s. Ing. Václav Pašek, Ph.D.
EOP například v roce 2017 podpořila pořízení lůžek na JIP Neurochirurgické kliniky FN HK, o rok dříve to byl dar na pořízení vzduchotechnické jednotky pro Dětskou kliniku FN HK. „Díky darům od EOP i dalších donátorů se snažíme především zlepšovat podmínky pro pacienty hospitalizované v nemocnici. "Velmi cenná je pro nás především dlouhodobá spolupráce v této oblasti,“ uvedl ředitel FN HK prof. MUDr. Vladimír Palička CSc., dr. h. c.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti