Upravit stránku

Elektrárny Opatovice opět prověří těsnost horkovodních rozvodů tepla

V úterý 9. června 2015 provedou technici akciové společnosti Elektrárny Opatovice (EOP) každoroční zkoušku těsnosti horkovodních rozvodů tepla.

Zkouška je důležitým preventivním opatřením, díky němuž dochází k prověření spolehlivosti všech rozvodů, které tvoří páteř soustavy zásobování teplem EOP. Jejím cílem je odhalit v soustavě místa s vyšším potenciálem vzniku netěsnosti a opravit je v období, které je nejméně náročné na dodávky tepla. EOP tímto postupem dlouhodobě významně napomáhá udržovat tepelnou pohodu odběratelům v regionu.

Ve výše uvedený den, po páté hodině ráno, budou postupně přerušeny dodávky tepla i teplé vody v Hradci Králové, Pardubicích, Chrudimi, Lázních Bohdaneč a dalších obcích zásobovaných z teplárenské soustavy opatovické elektrárny. S obnovením dodávek počítá EOP ve stejný den přibližně v 18 hodin. Pouze v případě vzniku závažnějších netěsností se v některých úsecích soustavy může doba odstávky prodloužit. Informace o prodloužení odstávky mohou odběratelé nalézt na webových stránkách společnosti www.eop.cz . V loňském roce bylo v rámci zmíněné zkoušky a bezprostředně po ní nalezeno a následně opraveno 8 zeslabených míst.

V Hradci Králové se odstávka týká i zákazníků společnosti Tepelné hospodářství Hradec Králové, a.s.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti