Upravit stránku

Změny ve struktuře společnosti Elektrárny Opatovice, a.s.

Strategickým rozhodnutím EPH dojde ve struktuře společnosti EOP k oddělení výroby elektrické energie a tepla od distribuce tepla. Vzniknou tak dvě společnosti na stejné úrovni, Elektrárny Opatovice, a.s. (výroba) a EOP Distribuce, a.s. (distribuce).

Představenstvo společnosti Elektrárny Opatovice, a.s. (EOP) schválilo „Projekt rozdělení odštěpením sloučením“, jehož předmětem je odštěpení části majetku společnosti Elektrárny Opatovice, a.s., spojeného s výrobou elektřiny a tepla, a jeho sloučení s nástupnickou společností. Jedná se o strategické rozhodnutí Energetického a průmyslového holdingu, oddělit výrobu elektrické energie a tepla od distribuce tepla, což je běžná praxe v celém energetickém sektoru.

V praxi dojde na základě tohoto projektu k vyčlenění části majetku rozdělované společnosti související se zdrojem, tj. výrobou a prodejem elektřiny, výrobou tepla a stavebních hmot na nástupnickou společnost, a to včetně veškerých právních vztahů, které jsou s tímto majetkem spojené. V rozdělované společnosti tak zůstane majetek včetně veškerých právních vztahů týkajících se výhradně zajištění distribuce tepla.

 Po účinnosti projektu tak budou existovat na stejné úrovni 2 společnosti:

  1. nástupnická společnost (nyní působící pod IČO: 275 67 320 a názvem VTE Moldava II, a.s.), která bude působit pod známým názvem Elektrárny Opatovice, a.s. Tato společnost bude provozovat zdroj - Elektrárnu Opatovice a zajišťovat především výrobu elektřiny a tepla.
  2. stávající společnost nyní působící pod IČO: 288 00 621, která bude nově působit pod názvem EOP Distribuce, a.s. a bude zajišťovat distribuci tepla a provoz záložních zdrojů.

Změny ve struktuře společností, které projekt přinese, neovlivní spolehlivé dodávky tepelné energie pro naše zákazníky a odběratele.

Časové milníky Projektu:

7. a 8. 10. 2021   schválení Projektu statutárními orgány zúčastněných společností

11. 10. 2021        vložení Projektu do obchodního rejstříku 

1. 1. 2022             předpokládaná účinnost změn Projektu

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti